Slevy v rámci Rodinných pasů

Slevy v rámci rodinných pasů

Rodinné pasy

Historie

Projekt byl spuštěn v roce 2006 v Jihomoravském kraji, ke kterému se postupně připojovaly i další kraje. Na podzim téhož roku se připojil kraj Vysočina a v letních měsících roku 2007 také Olomoucký kraj. V roce 2008 se projekt rozšířil do Pardubického kraje, Zlínského kraje a Ústeckého kraje. Od léta 2009 projekt funguje také v Královéhradeckém kraji a v září se projekt rozšířil na Slovensko. Zde je prvním zapojeným krajem Žilinský samosprávný kraj. Od podzimu roku 2010 mohou rodiny využívat slevové výhody i v Hlavním městě Praha.

Cíl

Cílem projektu je vytvoření a realizace systému poskytování slev a dalších výhod rodinám. Na jedné straně je snaha získat co největší počet poskytovatelů slev (vytvoření sítě nabídky), na straně druhé zapojit maximální počet rodin (vytvoření databáze rodin), které mohou čerpat výhody slevového systému. Zapojení rodin do projektu je bezplatné. Cílem projektu je také zvýšení informovanosti rodin o kulturních a sportovních událostech.

Popis projektu

Po registraci do projektu rodina obdrží kartu obdobnou kreditní kartě, na základě které může využívat slevy z oblasti kultury a sportu, nákupů (např. oděvy, elektronika, sportovní potřeby) a ostatních služeb (např. restaurace, ubytování, dovolené) u registrovaných poskytovatelů.

V soukromé sféře se slevy nejčastěji pohybují v rozmezí 5% - 20%. Příspěvkové organizace obcí, měst a kraje nabízejí až 50% slevu pro držitele Rodinných pasů. Největší slevy jsou nabízeny v oblasti volnočasových aktivit, u poskytovatelů, které jsou příspěvkovými organizacemi Jihomoravského kraje, obcí a měst. Slevy jsou poskytovány na celém území České a Slovenské republiky a v oblasti Dolního Rakouska.

Od roku 2014 se budou nově vyrábět a distribuovat bezkontaktní čipové karty Rodinný pas každému uživateli projektu. Karta bude sloužit jako aktivní identifikátor opravňující držitele čerpat výhody slevového systému, tj. bude aktivním bezpečnostním prvkem v rámci transakce. Po předložení karty Rodinný pas bude zapojený poskytovatel slev povinen poskytnout smluvně dohodnutou slevu, jejíž výše bude pro držitele zjistitelná v databázi poskytovatelů slev. Držitelům plastových karet budou na jejich žádost plastové karty vyměněny za bezkontaktní čipovou kartu. Dále dojde k rozšíření možnosti čerpání slev, a to nově v oblasti bankovních služeb, pojišťovnictví a energií. Bude provozováno kontaktní místo v Brně, v kterém budou moci zájemci osobně získávat informace o projektu.

Cílová skupina

Projekt je určen pro rodiny (i neúplné), alespoň s jedním dítětem do 18 let, trvale žijící v Jihomoravském kraji. Registrace je ZDARMA.

Více informací

Bližší informace včetně možnosti registrace naleznete na webových stránkách www.rodinnepasy.cz.

 

   

Reklama

katalogVA


Tyto webové stránky vznikly za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci dotace,
kterou město Hodonín získalo za první místo v soutěži "Obec přátelská rodině 2009".

2010 © Město Hodonín
created by www.pixelhouse.cz

Přihlášení uživatele