Rodiče a manželé

Divizna

Cílem služeb DIVIZNY je pomoc dětem a dospělým v nepříznivých životních situacích, zvláště v rodinných a partnerských vztazích.

CPR Hodonín nabízí:

Základní a odborné sociální poradenství: doprovázení při hledání konstruktivního řešení nepříznivé životní situace - zprostředkování kontaktů na dostupné služby.

Odborné poradenství ve vztazích: partnerské a mezigenerační vztahy - posílení rodinných a rodičovských kompetencí - poradenství v oblasti slučitelnosti rodiny a zaměstnání.

Mediace: alternativní metoda mimosoudního řešení konfliktů.

 

Letáčk zde...Divizna

   

Psychologická poradna

Funkci manželské poradny plní v Hodoníně Psychologická poradna, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Psychocentrum Domeček Hodonín.

Psychologická poradna je speciální odborné psychologické pracoviště zaměřené na poskytování sociálních služeb formou základního a odborného psychologického poradenství a psychoterapie lidem, kteří se ocitli v osobní, vztahové, rodinné, životní nebo existenciální krizi či tísni. Prostřednictvím zkušených psychologů a sociálních pracovníků pomáhá odstraňovat příčiny, které vedly k narušení rodinných, manželských, partnerských či mezilidských vztahů i vztahu k sobě samému.

Posláním psychologické poradny je bezplatně nabízet ve specializovaném ambulantním pracovišti a prostřednictvím kvalifikovaného psychologického a sociálního poradneství individuální, párové i rodinné psychoterapie.

Bližší informace o Psychologické poradně naleznete na adrese http://www.psychocentrumdomecek.cz/sluzby/psychologicka-poradna

Kontakt na poradnu:

Psychocentrum Domeček Hodonín o.p.s.
Skácelova 2/2711
695 01 HODONÍN
Psychologická poradna
518 344 345
603 289 960
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

   

Kurzy pro rodiče

KURZ PŘÍPRAVY NA RODIČOVSTVÍ

Cyklus čtyř přednášek s porodní asistentkou Michaelou Blahovou, které nabízí třikrát ročně Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s.

Čekáme miminko
Vědomý prožitek těhotenství, jak prožívá těhotenství žena i prožitek páru. Zdravé a spokojené těhotenství, péče o zdraví, tělo, stravu, jak snášet těhotenské změny. Vývoj plodu. Komunikace s miminkem.

Porod se blíží
Příprava na porod - poslední dny těhotenství, příprava partnerů na porod, příprava matky i dítěte. Co s sebou do porodnice a co si připravit doma na příchod děťátka. Výběr porodnice, porodní plán, úloha partnera u porodu. Kdy se odebrat do porodnice.

Porod je tady
Porodní příjem a předporodní příprava. I., II., a III. Doba porodní - co se děje s tělem matky a s dítětem. Úlevové polohy a prostředky při porodu. Porodní analgezie. Úloha porodní asistentky a lékaře u porodu. První ošetření děťátka.

Děťátko je na světě
Péče o miminko v porodnici. Kojení. Péče o miminko doma. Komunikace s dítětem. Maminka v šestinedělí a jeho úskalí.

Pro více informací o aktuálních termínech kurzů se obraťte na Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s. - www.cprhodonin.cz


 


KERO – KURZ EFEKTIVNÍ VÝCHOVY 


Možná patříte také mezi rodiče, kteří se snaží být zodpovědní, chápající, kteří chtějí pro své děti to nejlepší, ale přesto se občas dostáváte do situací, které neumíte řešit „správně“. Možná se také ptáte. “ A co mám tedy dělat? Jak s dětmi jednat, mluvit a vychovávat je respektujícím, ale přesto pevným způsobem?“

V Kurzu efektivní výchovy budete mít možnost vyzkoušet si, jak nejlépe zvládnout klasické a stále znovu se opakující krizové situace, do kterých se při výchově svých dětí dostáváte. Pod vedením lektora spolu s ostatními rodiči pomocí praktických ukázek z běžného rodinného života poznáte, na co je třeba klást při výchově dítěte důraz. Získáte tipy a návody, jak nově nabyté vědomosti procvičovat v domácím prostředí. Načerpáte novou sílu a chuť k plnění jedné z nejnáročnějších životních rolí a profesí - rodičovství. Budete mít možnost poradit se o tom, co Vás konkrétně zajímá.

Kurz probíhá jedenkrát za rok. Jedná se o 9 setkání, jedno setkání jedenkrát za týden.

Témata jednotlivých setkání:

1) Úvod – základní stavební kameny programu a vztahů mezi lidmi
2) Povzbuzování – budování sebedůvěry dítěte
3) Komunikace – jak dítěti naslouchat, abychom mu rozuměli
4) Komunikace – jak s dětmi hovořit, aby nám naslouchaly
5) Přirozené a logické důsledky a rozhodování – cesta k samostatnosti
6) Rodinná atmosféra – jaké faktory ovlivňují chování dítěte
7) Rodinné rady či schůzky
8) Rozvíjení vlastní sebedůvěry
9) Závěrečné shrnutí kurzu

Kontaktní osoba: Mgr. Lucie Ambrozková, Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s., Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel: 721 587 016

 

   

Rodičovství a těhotenství

CVIČENÍ V TĚHOTENSTVÍ

Cvičit se může po celou dobu těhotenství až do porodu, ale většinou maminky začínají až po překonání kritičtějších prvních tří měsíců - cvičí se na velkých míčích, ale pro zpestření používáme také gumy, overbally a lehké činky - po úvodním rozehřátí a strečingu se zaměřujeme na posílení a protažení svalů celého těla - důraz klademe na správné dýchání a uvolnění svalů břišních a pánevního dna, což maminky zúročí během porodu - naučíme se mnoho cviků na posílení pánevního dna, které je vhodně posilovat během těh.a zároveň tyto cviky maminky mohou provozovat také po porodu během šestinedělí.

CVIČENÍ NEJEN PO PORODU

Maminky mohou začít chodit cvičit po skončení šestinedělí, do té doby je vhodné cvičit cviky na posílení pánevního dna, které se naučí v cvičení v těhotenství - ve cvičení využíváme cviky a principy pilatesovy metody, které jsou vhodné na zpevnění celého těla - cvičí se na velkých míčích s využitím gum, overballů a lehkých činek - po úvodním rozehřátí a strečingu se zaměřujeme na posílení a protažení svalů celého těla -důraz klademe na posílení břišních, prsních svalů a pánevního dna, které během těhotenství dostanou nejvíce zabrat.

 

 Kontaktní osoba: Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, Marie Markovičová, tel: 774 650 138, mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 


   

Laktační poradna

Laktační poradnu (pro kojící maminky) nabízí zdarma Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s.

 

Kontakt na poradkyni:
 
 
Michaela Plchútová, DiS.
 
tel. č. 728 763 033 (10.00 – 11.00 a 17.00 – 18.00 hod); 
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (kdykoliv). 
 
Po dohodě možná osobní návštěva. 

 

   

Reklama

katalogVA


Tyto webové stránky vznikly za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci dotace,
kterou město Hodonín získalo za první místo v soutěži "Obec přátelská rodině 2009".

2010 © Město Hodonín
created by www.pixelhouse.cz

Přihlášení uživatele